Konjufca takohet me Pelosin, rikonfirmohet partneriteti ShBA-Kosovë

0 minutes, 45 seconds Read

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, u takua sot me ish-Përfaqësuesen e Dhomave të Shtëpisë së Bardhë, Nancy Pelosin.

Në këtë takim produktiv u konfirmua edhe një herë partneriteti i ngushtë mes Shteteve të Bashkuara dhe Kosovës.

“Kënaqësi të takohem me ish-përfaqësuesen e Dhomave të ShBA-së, Nancy Pelosi. Biseduam për progresin e Kosovës, zhvillimet e fundit politike në rajonin tonë dhe rikonfirmuam partneritetin e shkëlqyer dypalësh. Shprehim mirënjohjen tonë për mbështetjen e saj të hapur përaspiratat euro-atlantike të Kosovës” shkroi Konjufca në twitter.

Pleasure to meet w/ former U.S House @speakerpelosi. Talked about Kosova’s progress, recent political developments in our region & reaffirmed the 🇺🇸 – 🇽🇰 excellent bilateral partnership. Expressed our gratitude for her outspoken support of 🇽🇰’s Euro-Atlantic aspirations. pic.twitter.com/Qb4nP48djg

Publikime te ngjashme