“Ishin shqiptarë”, Fatmir Sheholli zbulon se kush i ndihmoi Radojiçiqit ta bëjë pasurinë në Kosovë

0 minutes, 33 seconds Read

Në emisionin Kojshia Show, këtë javë të ftuar ishin drejtori i Institutit për Marrëdhënie Ndëretnike, Fatmir Sheholli Drejtor, Adem Selman Shala nga fshati Remnik i Komunës së Vitisë, si dhe në një lidhje direkte edhe historiani Olsi Jazexhiu që punon dhe jeton në Malajzi.

Fatmir Sheholli, në këtë emision foli edhe për pasurinë e organizatorit të sulmit terrorist në Banjskë të Zveçanit. Ai tha se për ta bërë gjithë atë pasuri, Radojiçiqit i kanë ndihmuar shqptarët.

Për ta dëgjuar deklaratën e plotë të tij lidhur me këtë çështje, shikoni videon më poshtë ntga minuta 21:00.

Publikime te ngjashme