Kategoria: Sporti ndërkombëtar

S’përmbahet Ronaldo, ia kthen Simeones edhe festimin me “topa”

Cristiano Ronaldo e mposhti dy herë Diego Simeonen mbrëmjen e së martës në Ligën e Kampionëve, me futboll dhe me festim. Përveç se e eliminoi Atletico Madridin...

Zonja e vjetër rikthehet fuqishëm, Ronaldo me het-trik lenë Atletikon jashtë Champions!

Juventusi e ka përmbysur rezultatin ndaj Atletico Madridit në 1/8 e finales së Ligës së Kampionëve duke kaluar në epërsi të përgjithshme prej 3:2 pas dy...

Super Ronaldo, shenon edhe golin e dytë për Juve!

Juventus ka dyfishuar epërsinë në ndeshjen kundër Atletico Madrid. Edhe golin e dytë e shënoi Cristiano Ronaldo në minutën e 49-të. Top kaloi vetëm disa...

Zidane: “Jam këtu sepse e dua klubin dhe e dua presidentin”

Zinedine Zidane u shfaq përpara mediave në prezentimin e tij si trajner i ri i Real Madridit sëbashku me Florentino Perez. Tekniku legjendar theksoi që është i...

Zyrtare: Zidane rikthehet në postin e trajnerit të Real Madridit

Real Madridi e ka shkarkuar nga posti i trajnerit Santiago Solarin, ndërsa në vend të tij është rikthyer legjenda Zinedine Zidane. Konfirmimi është bërë ...

Jose Mourinho po konsiderohet tashmë trajner i Real Madridit

Jose Mourinho duket se e ka të ardhmen e tij të zgjidhur. Kështu së paku raportojnë mediat ne Britaninë e Madhe. Gazeta prestigjioze The Telegraph shkruan se...

Manchester United bën mrekullinë në ‘Parkun e Princave’ ndaj PSG-së, kalon në çerekfinale

Manchester Unitd ka bërë një ndeshje shumë të madhe ndaj PSG-së, duke fituar 3-1, dhe duke kaluar tutje në çerekfinale. United pa dhjetë lojtarë të ekipit së...

Real Madridi kërkon rikthimin e Zinedine Zidanes

Flitej se Juventusi do ta ofrojë në radhët e veta, Zinedine Zidanen, por lajmet e fundit që vijnë nga Spanja, flasin për një rikthim të tij te Real Madridi....

Ajaxi turpëron Realin në Bernabeu, kalon në çerekfinale të Ligës së Kampionëve

Ajaxi ka arritur që të kualifikohet në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Ajaxi e deklasoi Real Madridin në “Santiago Bernabeu” me rezultatin 1-4, duke e...

Valverde zbulon sekretin e Messit, ja ç’bën argjentinasi në startin e ndeshjeve

Ju ndoshta e keni vënë re deri tani, që Lionel Messi nuk angazhohet plotësisht gjatë minutave hapëse të ndeshjeve, pasi “gjeniu i futbollit” ka një metodë...