I riu që nuk lejoi të hiqen flamujt e Kosovës në Slloveni, rrëfen ngjarjen

0 minutes, 51 seconds Read

Në Slloveni kërkohej të hiqej flamuri i Kosovës, derisa po zhvillohej ndeshja mes Shqipërisë e Kroacisë.

I riu i cili ka mbrojtur flamurin e Kosovës për të mos e larguar, Dren Mzarekaj ka folur për Klankosova.tv.

Ai tregoi se si ka rrjedhe gjithë ngjarja, dhe se si në fund flamujt nuk u hoqën.

“Ishim duke shikuar lojën kur një grua nisi të largoj flamujt. Shkova tek ajo gruaja kapa flamujt nga dora saj, dhe ajo tha do t’i thërras policinë për t’i larguar sepse jeni duke i fshehur simbolet e ekipit slloven. Edhe e thirri atë sigurimin që shihet në video dhe ai u afrua te unë, tha largoni flamujt sepse presidenti Federatës ka thirrur për t’i larguar”, u shpreh Mazrekaj.

“I thash pritni pesë minuta sa të kryhet ndeshja, pastaj i heqim. Ai nuk pranoi, tha i heq vet, ku dhe mori drejtimin nga flamujt”.

“Unë vrapova pak dhe dola para tij dhe mbrojta fla

Publikime te ngjashme