“Harta e Dialogut”, Lajçak e Escobar paralajmërojnë hapa të ri në dialogun Kosovë-Serbi

0 minutes, 36 seconds Read

Emisari special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak është takuar sot me të dërguarin e Posaçëm të SHBA-ve për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar.

Lajcak përmes një cicërime në Twitter njoftoi se në këtë takim është diskutuar për hapat e mëtutjeshëm në dialog.

“Harta e hapave të mëtejshëm në Dialog me kolegun dhe mikun tim, Escobar. Mezi presim të vazhdojmë bashkëpunimin tonë shumë të ngushtë në vitin 2023”, shkroi Lajcak.

Publikime te ngjashme