Guri gjigant po binte nga shkëmbi, përfundon direkt mbi veturën në lëvizje – pasojat e tërmetit shkatërrues në Tajvan

0 minutes, 55 seconds Read

Pamjet rrëqethëse anga tërmeti shkatërrues në Tajvan janë duke u shfaqur në rrjetet sociale.

Më i fundit është ai i një veture që goditet dhe shtypet plotësisht nga përplasja e një guri, që ishte shkëputur nga shkëmbi dhe kishte rënë në rrugë.

Vetura ishte në lëvizje kur guri i madh ra dhe e goditi direkt, duke e shtypur dhe përfundoi në murin mbrojtës.

Por është interesant se gjithçka u filmua nga kamera e vendosur brenda një veture tjetër që po lëvizte prapa, dhe kapi momentin rrëqethës.

Në fillim shoferi tenton të shmangë gurë që binin dhe kështu fillon të lëvizë mbrapa – megjithatë një i madh bie dhe e godet direkt.

Ndryshe Tajvani është goditur dje nga një tërmet tejet i fuqishëm me 7.2 magnitudë, që po konsiderohet si më i fuqishmi në 25 vitet e fundit.

Nga lëkundjet e fuqishme u shembën shumë ndërtesa, ura e objekte tjera afariste, kurse 10 persona humbën jetën dhe mbi 1 mijë tjerë u lënduan.

Publikime te ngjashme