Familja “Capat” reagon pas plagosjes së djalit të tyre në Prishtinë

1 minute, 29 seconds Read

Familja Gashi e njohur si “Capat” ka reaguar pas plagosjes së djalit të tyre, Pajtimit, sot në Prishtinë.

Ata thonë se janë të tronditur me rastin, derisa mohojnë që sulmi ndaj tyre ka rrjedhur si pasojë e një konflikti të mëhershëm.

“Këtë moment të rëndë të cilin e kaluam si pasojë e një sulmi tentim vrasje ndaj pjesëtarit të familjes Gashi në vendin e punës, ku si një familje e ndershme gjithmonë jemi munduar ti shërbejmë ndershëm shtetit duke punësuar dhe mbajtur qindra familje, dhe duke paguar qindra taksa shtetit tonë. Ky sulm ndaj familjes tonë ka rrjedhur pa asnjë arsye dhe asnjë konflikt të mëhershëm”.

Familja Gashi tutje në reagim njoftojnë se gjendja shëndetësore e Pajtimit është e mirë.

Ata presin reagim nga institucionet e sigurisë dhe përgjegjësit të marrin dënimin e merituar.

“Po ashtu marrë parasysh se jemi një familje e respektuar e kryeqytetit dhe një familje biznesmenësh të suksesshëm ju lutem të mos na perzieni me kriminelët të cilës tentuan ta njollosin reputacionin tonë dhe të lëndojnë një anëtarë të familjes vetëm për të qenë pjesë e shkrimeve të mediave.

Andaj dëshirojmë të ju njoftojmë se anëtari i familjes tonë është në gjendje të mirë shëndetësore dhe presim një reagim të shpejt nga ana e institucioneve të sigurisë që përgjegjesit të sillen para drejtesisë dhe të marrin dënimin e merituar”.

Pajtim Gashi u plagos sot rreth orës 10:00 në rrugën “Bedri Shala” në Prishtinë.

Njëri nga personat që dyshohet se është përfshirë në plagosjen e Pajtim Gashit, siç raportoi ekskluzivisht Gazeta Sinjali është Shkumbim Sekiraqa rreth 20 vjeçar, djali i Salih Sekiraqës.

Publikime te ngjashme