Escobar e përsërit dy herë: Urgjentisht, urgjentisht të fillojë puna për Asociacionin

0 minutes, 31 seconds Read

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, me mëngjes dha një intervistë për BBC Radio.

Megjithatë, para tij foli edhe emisari amerikan për Ballkanin, Gabriel Esocbar.

Ai tha se situata e fundit në veri ka qenë shqetësuese, duke e bërë përgjegjëse të dyja palët, Kosovën e Serbinë.

Escobar tha se dy shtetet duhet të shmangin tensionet, transmeton Nacionale. Ai e përsëriti dy herë fjalën urgjentisht, kur kërkoi themelimin e Asociacionit.

“Kurti duhet të tërheqë policinë nga objektet komunale, dhe urgjentisht, urgjentisht të fillojë punën për punën e Asociacionit”, tha Escobar.

Publikime te ngjashme