Edhe Vuçiq arrin për takim me Borrellin e Lajçakun, përfundon ai i Kurtit

0 minutes, 21 seconds Read

Sapo ka filluar takimi i presidentit serb Aleksandar Vuçiq me Komisionerin Evropian për Politikë të Jashtme Josep Borrell dhe të dërguarin special të BE-së për dialog, Miroslav Lajçak, në selinë e EEAS në Bruksel.

Paraprakisht, Borrell dhe Lajçak janë takuar me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti.

Më pas me Kurtin do të mbahet takimi i përbashkët mes Vuçiqit, Borrellit dhe Lajçakut.

Publikime te ngjashme