E nokautoi Heleniusin në raundin e shtatë – por Joshua me kundërshtarin e radhës do ta ketë shumë të vështirë

1 minute, 28 seconds Read

Anthony Joshua ka këmbëngulur se do të përballet me Deontay Wilder pas fitores së tij me nokaut ndaj Robert Helenius.

Ish-kampioni i dyfishtë i peshave të rënda bëri një paraqitje mesatare gjatë shtatë raundeve kur ndaloi Helenius në orët e para të së dielës në arenën O2.

Zyrtarët e Arabisë Saudite ishin të pranishëm në luftën e Joshuas kundër Heleniusit, ndërsa ata mendojnë të organizojnë një luftë me para të mëdha midis ‘AJ’ dhe Wilder në janar.

Joshua konfirmoi se Wilder do të jetë i radhës: “Duket sikur do të ndpdhë në të ardhmen. Jam i lumtur që po e organizojmë këtë luftë, potencialisht së shpejti”.

“Kjo është e shkëlqyeshme për boksin, ne do të shikojmë prapa në vitet në vijim dhe do të mendojmë ‘Uau shiko atë epokë, ai djalë luftoi me të gjithë’”.

“Kjo është ajo që është e rëndësishme në ditët e sotme. Thjesht të luftosh më të mirët dhe të japësh më të mirën tënde. Nuk është e lehtë t’i kalosh këto luftime të mëdha jashtë vijës, por unë kam besim te ekipi im”.

“Ata më kanë çuar një rrugë të gjatë, duke mbledhur katër nga pesë rripat kryesore dhe duke u bërë dy herë kampionë i unifikuar i botës në peshën e rëndë. Ne kemi bërë biznes të madh, kam luftuar në Amerikë dhe Arabi”.

“Ekipi im është i mrekullueshëm dhe unë vendosa të gjithë besimin tim tek ata, ne vetëm duhet të shpresojmë që skuadra tjetër të luajë lojën gjithashtu (të pranojë ofertën)”, ka shtuar më tej Joshua./Telegrafi

Publikime te ngjashme