Dronët iranianë kalojnë mbi Irak, Jordania paralajmëron se do të qëllojë çdo mjet që shkel hapësirën ajrore (VIDEO)

0 minutes, 30 seconds Read

Dronët iranianë që janë nisur nga Irani janë duke kaluar në këto momente mbi hapësirën ajrore të Irakut.

Jordania nga ana tjetër ka lajmëruar se do të qëllojë çdo dron që shkel hapësirën e saj ajrore.

Israeli Army confirms Iran launched dozens of suicide drones (at least 50) ~one hour ago.

Izraeli dhe forcat e tij të armatosura kanë theksuar se janë të përgatitur për sulmin, ndërsa kryeministri Netanyahu ka deklaruar se vendi i tij ka qenë i përgatitur për një skenar të tillë. /ballkanweb

Publikime te ngjashme