Conor McGregor ofendon rëndë Islam Makhachev dhe Khabib Nurmagomedovin: “Kështu është kur kushërinjtë kryejnë marrëdhënie…”

1 minute, 45 seconds Read

Conor McGregor ka fyer edhe një herë Islam Makhachev përpara ndeshjes së tij të radhës.

Kampioni i peshave të lehta po përgatitet për të mbrojtur titullin e tij në një revansh të pritur me padurim me Alexander Volkanovki në UFC 294 në Abu Dhabi të shtunën mbrëma.

Gjatë karrierës së tij në UFC, Makhachev e ka gjetur shpesh veten nën sulmet e McGregor për shkak të marrëdhënies së tij të ngushtë me Khabib Nurmagomedov, i cili ndante një rivalitet të ashpër me irlandezin përpara se të tërhiqej në vitin 2020.

“Notorious” shkoi në mediat sociale për të fyer Makhachev-in. Ai shkroi në Twitter: “Ky djalë është një skuth. Kështu ndodh kur kushërinjtë kryejnë marrëdhënie dhe kanë një fëmijë së bashku. Ky është rezultati”.

Islam Makhachev (ESPN MMA)

Megjithatë, kjo nuk është hera e parë që McGregor ka fyer luftëtarin nga Dagestani.

Vitin e kaluar, ish-kampioni i peshave të dyfishta të UFC-së ndau një imazh të titulluar “The Makhachevs” që tregonte atë që dukej të ishte një thithkë në këmbën e dikujt me mbishkrimin: “Kur prindërit e tu janë kushërinj”.

“Notorious” bëri një zhurmë të ngjashme pas fitores së shpejtë të Makhachev ndaj Dan Hooker në UFC 267 në tetor 2021.

McGregor shkroi në Twitter: “Ai është daja i djalit të kushëririt të vet dhe mund ta thoni. Urime kushëri”.

Irlandezi mund të mos ketë kurrë mundësinë për të ndeshur me Nurmagomedov, por ai mund të hakmerret kundër rivalit të tij duke mposhtur njeriun e cilësuar si mbrojtës i tij.

Ai nuk ka luftuar që nga thyerja e këmbës në UFC 264 në korrik 2021, por është rezervuar për t’u rikthyer kundër Michael Chandler në një luftë që pritet të zhvillohet gjatë gjysmës së parë të 2024.

Një fitore vendos McGregor, yllin më të madh në sport, për pothuajse çdo luftë që ai dëshiron dhe duket se Makhachev është në krye të listës së tij të dëshirave.

Publikime te ngjashme