City spektakël dhe super gola ndaj Bayern Munich në Manchester, fitore që e mban shumë afër gjysmëfinales

0 minutes, 48 seconds Read

Manchester City e ka fituar betejën e parë ndaj Bayern Munichut në kryendeshjen e fazës çerekfinale në Ligën e Kampionëve.

“Qytetarët” triumfuan bindshëm 3:0 kundër “bavarezëve” në stadiumin Etihad, shkruan lajmi.net.

Mesfushori Rodri zhbllokoi shifrat me një supergol nga distanca në minutën e 27-të për Manchester Cityn, gol me të cilin ekipi vendas shkoi në pushim të pjesëve me epërsi.

Skuadra angleze vazhdoi dominimin edhe në 45 minutat e dyta, për çka u shpërblye me dy gola të tjerë.

Po rrjedhte minuta e 70-të kur Bernardo Silva e shfrytëzon në maksimum një asistim fantastik nga Haaland duke e çuar topin në rrjetë me kokë.

Shtatë minuta më vonë, në skenë del sulmuesi norvegjez Haaland që realizon golin e tretë, falë edhe një asistimi nga mbrojtësi Stones.

Përballja e kthimit do të zhvillohet javën e ardhshem në stadiumin “Allianz Arena” në Gjermani./Lajmi.net

Publikime te ngjashme