E ka ëndërruar qysh si fëmijë nga disa pamje që ia shfaqi babai i tij – Dubois e ka sonte rastin të bëhet kampion bote në duelin ndaj Usyk

Daniel Dubois mund të kujtojë momentin kur filloi të ëndërronte të bëhej kampion bote në peshën e rëndë. Tani luftëtari britanik ka shansin për ta bërë atë ëndërr realitet kur të përballet në Poloni me kampionin e WBA, IBF dhe WBO, Oleksandr Usyk. Boksieri 25 vjeçar ishte një fëmijë kur babai i tij, Dave, ngarkoi […]

Puthi në buzë lojtaren, Rubiales refuzon të japë dorëheqjen! Futbollistet bëhen bashkë refuzojnë të luajnë nëse nuk shkarkohet

Futbollistja e ekipit kombëtar të grave të Spanjës, Jenni Hermoso deklaroi se u ndje e sulmuar nga presidenti i Federatës së Futbollit të Spanjës (RFEF), Luis Rubiales, kur ai e puthi me forcë pas finales së Kupës së Botës. Ndërkohë 81 lojtarë konfirmojnë se nuk do të luajnë për kombëtaren e Spanjës deri kur ai […]

E nokautoi Heleniusin në raundin e shtatë – por Joshua me kundërshtarin e radhës do ta ketë shumë të vështirë

Anthony Joshua ka këmbëngulur se do të përballet me Deontay Wilder pas fitores së tij me nokaut ndaj Robert Helenius. Ish-kampioni i dyfishtë i peshave të rënda bëri një paraqitje mesatare gjatë shtatë raundeve kur ndaloi Helenius në orët e para të së dielës në arenën O2. Zyrtarët e Arabisë Saudite ishin të pranishëm në […]

Debutim ëndrrash për Firminon, shënon het-trik në ndeshjen e parë me Al-Ahli

Sulmuesi brazilian, Roberto Firmino ka shënuar tri gola apo het-trik në ndeshjen e tij debutuese me Al-Ahli në Superligën e Arabisë Saudite. Firmino ishte njëri nga shumë yjet që vendosen t’i bashkohet kampionatit elitar saudit gjatë kësaj vere, duke nënshkruar me Al-Ahli. Zgjedhja e yllit brazilian duket të ketë qenë pozitive pasi Firmino ka treguar […]

Messi vazhdon shkëlqimin dhe golat, dërgon Inter Miamin në gjysmëfinale të Kupës

Lionel Messi ka shënuar përsëri me ekipin e Inter Miamit, duke gjetur rrjetën e tetë në pesë ndeshje që nga debutimi. Inter Miami ka marrë një fitore të pastër 4-0 në ndeshjen çerekfinale ndaj Charlotte FC në kuadër të Kupës së Amerikës Qendrore dhe Veriore. Goli i fundit dhe i rezultatit përfundimtar u shënua pikërisht […]

Federata franceze e boksit: Meçi nuk ishte për titull, Mohammedi u privua nga fitorja

Federata e Boksit e Francës ka shkruar të dielën se Nadjib Mohammedi është privuar nga një fitore e madhe në Prishtinë. Boksieri me përvojë nga Franca të shtunën mbrëma në “Fadil Vokrri” boksoi kundër Robin Krasniqit. Mohammedi u diskualifikua në raundin e nëntë për goditje të palejuara dhe fitorja i takoi Krasniqit. Ka pasur reagime […]