Bajqinovci pas fjalimit të Kurtit: Ngushëllime opozitës e disa analistëve

0 minutes, 29 seconds Read

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci ka reaguar pas takimit tre palësh në Bruksel, ku pas takimit kryeministri, Albin Kurti ka kritikuar ashpër emisarin e BE-së, Miroslav Lajçak, ku sipas tij emisari Lajçak e ka pranuar kushtëzimin e Serbisë që Asociacioni të jetë hapi i parë.

Bajqinovci ka thënë se Kurti s’pranon kushtëzim me Asociacionin, dhe i njëjti i ka shprehur ngushëllime opozitës dhe disa analistëve.

“Albin Kurti s’pranon kushtëzim me Asociacion. Opozitës dhe disa analistëve ngushëllime.” – ka shkruar Bajqinovci.

Publikime te ngjashme