Akuza për racizëm dhe islamofobi, arrestohet trajneri i PSG

0 minutes, 20 seconds Read

Christophe Galtier nuk është shkarkuar ende nga stoli i PSG, por në Francë bëjnë me dije se Galtier ndodhet në paraburgim, së bashku me të birin e tij.

Galtier akuzohet për racizëm dhe islamofobi, në kohën kur ishte trajner i Nice, në sezonin 2021-2022.

Në atë kohë, Galtier fliste me një gjuhë të ashpër ndaj lojtarëve me ngjyrë dhe futbollistëve mysliman.

Publikime te ngjashme