Zjarr dhe shpërthim në pompën e derivateve në Rusi, humbin jetën 30 persona dhe mbi 100 tjerë lëndohen

0 minutes, 26 seconds Read

Numri i viktimave të një zjarri në një pikë karburanti në rajonin jugor rus të Dagestanit është rritur në 30 persona, duke përfshirë tre fëmijë, njoftoi agjencia e lajmeve Interfax herët në mëngjes, duke cituar shërbimet mjekësore rajonale të urgjencës.

Një zjarr shpërtheu në një dyqan riparimi veturash në anë të një autostrade në kryeqytetin e Dagestanit, Makhachkala të hënën mbrëma, duke shkaktuar shpërthime që u përhapën në një pikë karburanti aty pranë, thanë zyrtarët.

Publikime te ngjashme