People look at debris in the aftermath of an earthquake in Marrakech, Morocco September 9, 2023 in this screen grab from a social media video in this picture. Al Maghribi Al Youm/via REUTERS THIS IMAGE HAS BEEN SUPPLIED BY A THIRD PARTY. MANDATORY CREDIT. NO RESALES. NO ARCHIVES.

Tragjike: Shkon në mbi 600 numri i të vdekurve nga tërmeti në Marok

0 minutes, 20 seconds Read

Ka shkuar në mbi 600 numri i personave që kanë mbetur të vdekur si pasojë e tërmetit të fuqishëm që goditi Marokun, raporton The Guardian.

Sipas Shërbimit Gjeologjik të ShBA’së, magnituda e këtij termeti ishte 6.8 dhe kishte epiqendrën në Malet Atllas.

Një zyrtar lokal ka thënë se shumica e vdekjeve ishin në zona malore dhe se ishte vështirë depërtimi.

Publikime te ngjashme