Shok në Rusi, kjo nuk duhej të shihej!Publikohen fotot e pasojave te sulmit ne floten ruse, skenat jane te tmerrshme!

0 minutes, 46 seconds Read

Fotot që dyshohet se tregojnë një nëndetëse ruse të shkatërruar në sulmin e javës së kaluar në Ukrainë janë shfaqur në rrjetet sociale.

“Fotografitë që tregojnë pasojat e sulmit raketor ukrainas me raketa britanike “Storm Shadow” në nëndetësen ruse Pr. 636.3 “Rostov on Don” në Sevastopol . Duke pasur parasysh natyrën e dëmit që shohim, raketa goditi nëndetësen me efekt shkatërrues.

Kujtojmë se herët në mëngjesin e së mërkurës në orën tre me orën e Moskës, Ukraina kreu një sulm me raketa në kantierin detar dhe objektin e riparimit të S. Ordzhonikidze, në Krimen e pushtuar nga rusët.

Në atë sulm, 24 persona u plagosën, katër prej tyre rëndë, dhe dy anije u shkatërruan në dok të thatë: anija sulmuese amfibe “Minsk” dhe nëndetësja e klasit Kilo “Rostov on Don”, raporton TV Front.

Publikime te ngjashme