Shkodra zyrtarisht socialiste, Benet Beci thyen bastionin e PD-së

0 minutes, 23 seconds Read

Tashmë është mbyllur zyrtarisht procesi i numërimit të votave në Bashkinë e Shkodrës, ku sipas të dhënave ka dalë fitues kandidati socialist, Benet Beci.

Pas numërimit të votave të fundit, Beci arriti të fitojë me mbi 10 mijë vota diferencë përballë kandidatit të “Bashkë Fitojmë” dhe kryebashkiakut aktual të qytetit, Bardh Spahiu.

Kujtojmë që Shkodra është mbajtur gjithmonë si një bastion i PD-së, por këtë herë bëri përjashtim dhe ndryshoi.

Publikime te ngjashme