Petrit Selimi thotë se Kosova dhe Serbia kanë disa javë afat për të arritur marrëveshjen

0 minutes, 23 seconds Read

Në vetëm disa javë për të arritur marrëveshje.

Sipas tij, nuk janë të vërteta deklarimet se i gjithë viti është në dispozicion për marrëveshje.

“Burimet e mia thonë që dy shtetet Kosova dhe Serbia kanë disa javë për t’u pajtuar dhe për të nënshkruar.”, shkroi ai në Facebook.

Reagimi i tij vjen pak para takimit të planifikuar mes kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Publikime te ngjashme