Perparim Rama e Naim Tërnava ndezin dritat festive në kryeqytet për nder të Muajit të Ramazanit

0 minutes, 41 seconds Read

Prishtina është dekoruar sot për nderë të Muajit të shenjtë të Ramazanit.

Kryetari I Prishtinës, Përparim Rama së bashku me Kryemyftiun e Republikës së Kosovës  Naim Ternava, ndezën dritat dekorative.

‘’Thuhet se gjatë Muajit të Bekuar të Ramazanit, doza e dashnisë së besimtarëve të agjërueshëm rritet, e bashkë me të rritet solidariteti dhe përbashkimi mes nesh’’, tha kryetari Rama më tutje.

Postimi i plotë:

I lumtur të përmbyllë ditën me Kryemyftiun e Republikës së Kosovës z. Naim Ternave, bashkë me të ndezëm dritat festive për nderë të Muajit të Ramazanit.

Thuhet se gjatë Muajit të Bekuar të Ramazanit, doza e dashnisë së besimtarëve të agjërueshëm rritet, e bashkë me të rritet solidariteti dhe përbashkimi mes nesh./IndeksOnline

Publikime te ngjashme