“Për terroristët mbajti zi edhe Komuna e Preshevës”, Ardita Sinani akuzon Shqiprim Arifi

0 minutes, 36 seconds Read

Ish-kryetarja e Preshevës, Ardita Sinani, tani këshilltare e kryeministrit Kurti, ka akuzuar  Komunën e Preshevës që udhëhiqet nga Shqiprim Arifi, se kanë mbajtur zi për terroristët që sulmuan policinë në Banjskë të Zveçanit.

Sinani shkruan se urdhrin e Vuçiqit për mbajtjen e zisë e zbatoi edhe komuna e Preshevës.

“Patriotizëm nëpër rrjete sociale, e zbatim urdhërash në realitet. Pas shpalljes “ditë zie” me rastin e vrasjes së tre terroristëve në Kosovë, nga ana e presidentit serb, Vuçiq, urdhërit iu nënshtruan komunat me shumicë serbe në Kosovë, republika Srpska, dhe e fundit, e vetmja komunë me shumicë shqiptare, komuna e Preshevës”, ka shkruar ajo.

Publikime te ngjashme