Pas përkeqësimit të situatës në Veri, KFOR leviz makinerinë drejtë veriut!

0 minutes, 32 seconds Read

Situata në veri të Kosovës, komuna me shumicë serbe që tashmë drejtohen nga kryetarë shqiptarë, po shoqërohet sot me tensione.

Në të katër komunat, u dëgjuan fillimisht sirena alarmi, ndërkohë që para objekteve komunale në Zubin Potok, Zveçan dhe Leposaviq u mblodhën edhe qytetarë.

Policia e Kosovës përdori gaz lotsjellës dhe shok-bomba për t’i shpërndarë qytetarët e mbledhur në tubim para objektit komunal në Zveçan, komunë e banuar me shumicë serbe në pjesën veriore të vendit.

Gazeta Insajderi ka siguruar pamje teksa 10 makina të KFOR-it janë parë të lëvizin drejt veriut.

Publikime te ngjashme