Panik pas Holandë – Turqi, tifozët e dy skuadrave përleshen jashtë stadiumit

0 minutes, 37 seconds Read

Holanda mundi 2-1 Turqinë në çerekfinalet e Euro 2024 dhe gjen Anglinë në gjysmëfinale. Dueli ka qenë dramatik deri në fund, teksa nuk kanë munguar nervat mes ultrasve.

Jashtë “Olimpiastadion” pati një përleshje masive mes tifozëve të dy skuadrave, aq sa u desh ndërhyrja e policisë për të rivendosur rendin. Pamjet kanë bërë xhiron e rrjetit, me policinë që shmangu një tragjedi të mundshme, pasi turma ishte e madhe

Jashtë “Olimpiastadion” pati një përleshje masive mes tifozëve të dy skuadrave, aq sa u desh ndërhyrja e policisë për të rivendosur rendin. Pamjet kanë bërë xhiron e rrjetit, me policinë që shmangu një tragjedi të mundshme, pasi turma ishte e madhe.

Publikime te ngjashme