Ndeshjet e ditës së parë të Majorit të CS:GO në Paris

0 minutes, 40 seconds Read

Sot (e hënë) do të nis gara në Majorin e fundit të CS:GO – BLAST Paris Major.

Faza ‘Challengers Stage’ po fillon në Majorin e CS:GO në Paris, ku 16 skuadra do të garojnë për të kaluar tutje në fazën tjetër.

Tetë skuadrat më të mira nga kjo fazë do t’ju bashkohen tetë skuadrave tjera në fazën ‘Legends Stage’.

Në fazën ‘Legends Stage’ bëjnë pjesë edhe ekipi shqiptar Bad News Eagles.

Ndeshjet do të zhvillohen nga ora 11:30 në formatin ‘Bo1’ dhe do të transmetohen në kanalin zyrtar të BLAST në platformën Twitch.

Më poshtë i gjeni të gjitha ndeshjet e ditës së parë në turneun BLAST Paris Major:

11:30 Monte – FaZe
11:30 paiN – Fluxo
13:00 G2 – TheMongolZ
13:00 GamerLegion – Complexity
14:30 forZe – GrayHound
14:30 Apeks – Liquid
16:00 NIP – MOUZ
16:00 OG – ENCE

Publikime te ngjashme