Momenti kur fëmijët e tmerruar bërtisnin ndërsa raketat ruse u hodhën afër një parku në Ukrainë

1 minute, 18 seconds Read

Ky thuhet të jetë momenti i tmerrshëm kur fëmijët e tmerruar bërtisnin ndërsa raketat ruse u hodhën në sulmin e fundit të keq nga Vladimir Putin.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, pamjet tregojnë tymin që ngrihet nga një sulm tjetër.

Dy fëmijë që qëndrojnë në park dhe më pas ulen për t’u mbuluar ndërsa raketa e lundrimit vjen përgjatë qiellit.

Arma më pas shpërthen ndërsa godet një hotel, me një bum të zhurmshëm që kumbon nëpër park.

E qara dhe ulërima mund të dëgjohen më pas nga kamera, ndërsa tymi ngrihet nga një tjetër sulm brutal nga Rusia.

Siç supozohet, Rusia përdori raketa Iskander për të nisur një tjetër sulm në qytetin ukrainas të Zaporizhzhia.

Sulmi goditi hotelin Reikartz në qendër të qytetit – një vend i përdorur nga stafi i Kombeve të Bashkuara për misione humanitare.

Ai përdoret gjithashtu nga gazetarët dhe punonjësit e tjerë të ndihmës.

Por zyrtarët thanë se objektivi nuk ka “vlerë ushtarake”.

Pavarësisht kësaj, Putin vendosi të përdorë një armë të krijuar për të hedhur në erë bunkerët ushtarakë.

Raketat ndjekin udhëzimet e programuara me kujdes për të goditur objektivat e përcaktuara nga lëshuesit e tyre.

Ministria ruse e Mbrojtjes pretendoi se sulmi në hotelin Reikartz kishte si objektiv një pikë dislokimi të përkohshëm për mercenarët e huaj. /Telegrafi

Publikime te ngjashme