Ilir Meta paraqitet në Prokurorinë së Posaçme

0 minutes, 30 seconds Read

Ish-presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta është paraqitur mënegjesin e sotëm në Prokurorinë e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar.

Pak para futjes së tij në ambientet e Prokurorisë së Posaçme, Meta tha për mediat se kishte sjellë disa denoncime, që do t’i bënte publike sapo të dilte prej institucionit më të lartë të drejtësisë shqiptare.

“Kam sjellë disa denoncime, do t’ju them kur të dal. Do jem këtu për çdo gjë me ju.”, tha Meta.

Nuk dihen ende arsyet e vajtjes së Metës në SPAK.

Publikime te ngjashme