Gashi për vizat: Albini e arriti për 10 sekonda, atë që të tjerët s’e arritën për 10 vjet

0 minutes, 35 seconds Read

Këshilli i Ministrave të BE-së ka votuar sot pro heqjes së vizave për Kosovën.

E gjithë puna shumëvjeçare për plotësimin e kritereve, sipas avokatit të afërt me VV-në, Tomë Gashi, është meritë e kryeministrit të tanishëm, Albin Kurti.

Postimi i plotë i avokatit Gashi:

10 vjet apo 10 sekonda?

Ate qe te tjeret nuk e arriten per 10 vjet, Albini e arriti per 10 sekonda!

Votimi per liberalizim te vizave u be nga shtetet e Europes per 10 sekonda.

Mos i hapni shampanjat sic i hapnin te tjeret dhe mos thuani qe liberalizimi ka ndodhur pardje sepse votimi per liberalizim eshte bere sot!

Per liberalizim votuan edhe Spanja,Rumania,Qipro,Greqia dhe Slovakia.

Bravo Albin!.

Publikime te ngjashme