Edita Tahiri s’ është me ne, por me ‘arushën’

0 minutes, 38 seconds Read

Ish-nënkryetarja e Qeverisë Thaçi dhe drejtuesaja e atëhershme e procesit të dialogut kosovar në Brusksel, Edita Tahiri, ka komentuar situatën aktuale në veri të Republikës së Kosovës, ku në trajtë cinizmi ka pyetur se ‘ku janë trimat e Vetëvendosjes’, transmeton Kosova Post.

Ndonese për nënketstin e pyetjës së Tahirit edhe mund të spekulojmë, ajo çfarë është e vertetdukshme isoja e saj ndaj Serbisë.

Ky është reagimi i plotë i Tahirit, ku dëftohet dashakeqësia ndaj shtetit amë

“Ku ishin këta trimat e VV-së që po i japin flakën me fjalë! Nuk i pashë askund as gjatë okupimit as gjatë luftës! Moshën e kanë pasur por guximin jo…”, ka shkruar Tahiri në “Facebook”.

Publikime te ngjashme