Blinken reagon pas tensioneve mes Wagner dhe Putinit

0 minutes, 33 seconds Read

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka thënë sot se ka biseduar me ministrat e jashtëm të shteteve të G7 dhe me Përfaqësuesin e Lartë të BE-së, Josep Borell, pas zhvillimeve të fundit në Rusi.

Blinken ka thënë se SHBA do të qëndrojë në koordinim të ngushtë me aleatët dhe partnerët derisa situata po vazhdon të zhvillohet.

Publikime te ngjashme