Arbitri godet me gju lojtarin, dënohet me 12 ndeshje pezullim

0 minutes, 26 seconds Read

Një arbitër meksikan është dënuar me 12 ndeshje pezullim pasi ka goditur me gju një futbollist.

Lojtari i Leon, Lucas Romero, po i kërkonte me këmbëngulje gjyqtarit Fernando Hernandez të shikonte një episod në VAR, kur ky i fundit ngriti gjurin dhe e goditi në pjesët intime.

Menjëherë, Romero u rrëzua në tokë nga dhimbja.

Federata e Futbollit e Meksikës hetoi episodin dhe vendosi që të ndëshkonte ashpër arbitrin, me plot 12 ndeshje pezullim.

Publikime te ngjashme