Voton Erdogan (Video)

0 minutes, 16 seconds Read

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, së bashku me bashkëshorten Eminen, i është drejtuar kutive të votimit.

Erdogan, ka votuar në shkollën “Saffet Çebi Ortaokullu”.

Ai para se të hynte brenda, iu drejtua turmës që ishin mbledhur aty.

Ndryshe, në Turqi këtë të diele janë duke u mbajtur zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare.

Publikime te ngjashme