Tragjedia në Beograd, Kurti u shpreh ngushëllime familjeve të viktimave

0 minutes, 57 seconds Read

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pas ngjarjes së kobshme që ka ndodhur mëngjesin e djeshëm në Vraçar të Beogradit, ku një 14-vjeçar ka vrarë me armë zjarri rojën e shkollës “Vladislav Ribnikar” dhe tetë nxënës. Ai po ashtu ka lënë të plagosur rëndë edhe shtatë persona tjerë.

Përmes një postimi në rrjetin social Twitter, Kurti ka shprehur ngushëllimet e tij për viktimat dhe familjet e tyre.

Njëherit ai u ka uruar shërim të shpejtë edhe personave që kanë mbetur të plagosur nga të shtënat.

“Dëshiroj të shpreh ngushëllimet e mia më të thella për viktimat e të shtënave në shkollë në Beograd dhe për familjet e tyre. Gjithashtu u uroj shërim sa më të shpejtë të lënduarve në këtë ngjarje tragjike”, shkroi Kurti.

Publikime te ngjashme