Tifozët i gjuajnë me gjësende basketbollistët e Pejës: Detyrohen të largohen në zhveshtore

0 minutes, 20 seconds Read

Peja është kampioni i ri i Kosovës në basketboll.

Klubi pejan fitoi finalen e fundit ndaj Trepçës me rezultatin 91:93.

Pas 10 vitesh pritje, pejanët më në fund u kurorëzuan me titullin kampion.

Por, menjëherë pasi përfundoi ndeshja, basketbollistët pejanë filluan të sulmoheshin nga tifozët e pranishëm.

Menjëherë, basketbollistët dhe stafi i Pejës u drejtua në zhveshtore.

Publikime te ngjashme