Syla vazhdon me ironitë e tij karshi “mbeshtetësve të VV-së”: “A edhe prej Amerikës po na mbroni neve kosovarëve a?”

0 minutes, 29 seconds Read

Gazetari Valon Syla ka reaguar kundër mbështetësve të kryeministrit Albin Kurti dhe Lëvizjes Vetëvendosje, pasi BE-ja vendosi sanksioneve ndaj Kosovës.

Në një shkrim në Facebook, Syla pyeti se a po i mbroni qytetarët e Kosovës edhe nga shtetet e QUINT-it.

“O poplli i Albin Kurtit… A edhe prej Amerikës, Britanisë, Gjermanisë e Francës po na mbroni neve kosovarëve a? E pse vec Kosova, Serbia e Rusia kanë sanksione në Evropë?

A pk hani keksa msheft hala he dreqi në bark ja u hongt“, ka shkruar Syla.

Publikime te ngjashme