Së shpejti do ketë një takim tjetër Kurti-Vuçiq në Bruksel

0 minutes, 26 seconds Read

Zëdhënësi i BE-së, Peter Stano ka konfirmuar se së shpejti Kosova dhe Serbia do të ftohen për një takim tjetër urgjent në Bruksel.

Kjo pas zhvillimeve, ku mbeti i vrarë një polic nga Kosova, pas akteve të grupeve terroriste serbe, transmeton klankosova.tv.

”Përfundimisht po”.

”Është pjesë e dialogut që ai [Josep Borrell] i fton ata [Albin Kurtin dhe Aleksandar Vuçiqin] në Bruksel për takime të nivelit të lartë kur është e nevojshme”, tha ai në një diskutim me gazetarë.

Publikime te ngjashme