Rreth 450 fëmijë të vrarë në Gaza nga sulmet izraelite

0 minutes, 14 seconds Read

Ministria e Shëndetësisë në Gaza ka bërë të ditur se deri tani atje janë vrarë 447 fëmijë dhe 248 gra.

Zyrtarët palestinezë kanë deklaruar se numri i të vrarëve ka arritur në 1,147 gjatë bombardimeve izraelite që nga e shtuna, shkruan BBC, transmeton kk.

Publikime te ngjashme