Rama – Borrellit: Të organizojmë konferencë ku Kurti e Vuçiq nuk dalin pa arritur marrëveshje

0 minutes, 33 seconds Read

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka mbajtur konferencë për media bashkë me përfaqësuesin e lartë të BE-së, Joseph Borrell.

Rama përsëriti para Borrellit kërkesën për një konferencë ku Kurti e Vuçiq nuk lejohen të dalin nga takimi pa arritur një marrëveshje.

“Unë shpresoj shumë që ideja e një konference të nivelit të lartë, që të sjellim liderët e dy shteteve, liderët e BE-së dhe Amerikës, dhe të mos i lëmë të dalin pa arritur një marrëveshje, ose të ballafaqohen me të gjitha pasojat që do të ishte shumë zhgënjyese për të gjithë”, tha Rama.

Publikime te ngjashme