Policia informon se për sulmet ndaj KFOR-it në Veri, deri më tash janë arrestuar pesë persona të dyshuar

0 minutes, 32 seconds Read

Policia e Kosovës ka dalë me komunikatë lidhur me gjendjen në veri. Aty bëhet e ditur se deri më tani janë arrestuar pesë persona për shkak të dhunës së ushtruar ndaj zyrtarëve të KFOR-it.

“Si pasojë e dhunës së shfrenuar deri më tani janë lënduar/plagosur disa zyrtarë të KFOR-it, si dhe deri më tani janë arrestuar pesë persona të dyshuar të cilët kanë përdorur sulme e dhunë ndaj tyre.”, thuhet në komunikatë.

Policia po ashtu bën të ditur se situata vazhdon të jetë e tensionuar, ndërsa ka kërkuar që të rruhet qetësia./GazetaSinjali

Publikime te ngjashme