Policia: 16 persona kërkuan ndihmë mjekësore nga djegia e banesës në Fushë Kosovë

0 minutes, 54 seconds Read

Policia e Kosovës, ka njoftuar se 12 qytetarë dy zyrtarë policorë dhe dy zjarrfikës kanë pranuar tretman mjekësor kanë kërkuar ndihmë mjekësore si pasojë e tymit, pasi një banesë në Fushë Kosovë është përfshirë nga zjarri.

Sipas policisë, tre prej tyre janë dërguar dhe në QKUK për tretman.

“Është raportuar se për shkaqe të panjohura nga zjarri është përfshi banesa pronë e viktimës mashkull kosovar e cila gjendet në katin e 5 të objektit banesor. Në vendin e ngjarjes kanë dalë të gjitha njësitë relevante të policisë, zjarrfikësit të cilët e kanë shuar zjarrin, eksperti i zjarreve dhe auto-ambulanca. Si pasojë e zjarrit disa banorë janë evakuuar nga objekti banesor, ndërsa si pasojë e tymit 12 qytetarë, dy zyrtarë policorë dhe dy zjarrfikës kanë pranuar tretman mjekësor, ku tre prej qytetarëve janë dërguar edhe në QKUK dhe pas tretmanit janë liruar. Lidhur me rastin është njoftuar prokurori i cili e ka cilësuar rastin dhe vazhdon të hetohet”, thuhet në raport”, thuhet në raportin e policisë.

 

Publikime te ngjashme