Pamje të sulmit ndaj Kremlinit, dy dron ukrainas sulmuan rezidencën e Putinit, Moska drejton gishtin ka Kievi!

0 minutes, 30 seconds Read

Pretendohet se dy dronë ukrainas sulmuan mbrëmë rezidencën e liderit rus Vladimir Putin në Kremlin, sipas shërbimit për shtyp i presidentit rus.

Kremlini e quajti sulmin një përpjekje terroriste për të vrarë presidentin rus.

“Ushtria ruse dhe shërbimet e inteligjencës çaktivizuan të dy dronët dhe nuk pati viktima. Presidenti Putin nuk u cenua dhe vazhdon të punojë si zakonisht pas sulmit në Kiev“, tha shërbimi për shtyp në një deklaratë.

Putin nuk ishte në Kremlin në kohën e sulmit, konfirmoi më vonë zëdhënësi i Kremlinit Dmitry Peskov.

Publikime te ngjashme