Pacolli pret në shtëpinë e tij luksoze për iftar kryeministrin Abazoviq

0 minutes, 45 seconds Read

Presidenti i AKR-së, Behgjet Pacolli ka pritur në shtëpinë e tij luksoze për iftar kryeministrin në detyrë të Malit të Zi, Dritan Abazoviq.

Pacolli ka publikuar një video gjatë pritjes jashtë shtëpisë e deri te hapësirat e brendshme që i ka bërë Abazoviqit, i cili po qëndron për një vizitë zyrtare në Kosovës.

“Në iftarin e 23-të pata kënaqësi të mirëpres sonte në shtëpi Kryeministrin e Malit të Zi Dritan Abazoviq me ministrat e tij dhe delegacion përcjellës, përfshirë edhe miq tjerë të biznesit kosovar, në krye me mikun tim Agim Shahinin”, ka njoftuar Pacolli.

“Kryeministrin e falënderova edhe për vizitë, dhe për përkrahjen e tij ndaj Kosovës. Është krenari kur shohim shqiptarët të avancuar në pozita të larta shtetërore në shtetet fqinj”, ka shtuar në fund ai.

Publikime te ngjashme