Murati me akuza ndaj kushtetueses: “Ka bllokuar 3 ligje të dërguara nga tri partitë opozitare..”

0 minutes, 31 seconds Read

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve (MFPT),  Hekuran Murati, ka akuzuar Gjykatën Kushtetuese  se po mban të  bllokuara tri ligje të cilat janë dërguara nga partitë opozitare.

Murati  përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka thënë se kjo po ndodh në emër të ‘interesit publik’

”Ligjet që po mbahen të bllokuara nga Gjykata Kushtetuese në emër të ‘interesit publik’; Ligji për çmimet tavan (dërguar nga LDK); Ligji për pagën minimale (dërguar nga AAK); Ligji për faljen e tatimit në pronë (dërguar nga PDK)”, ka shkruar ai./Ballkani.info/

Postimi i plotë:

Publikime te ngjashme