Kina dhe Ukraina bien dakord të punojnë së bashku: “Kina do e ndihmoj Ukrainën…”

0 minutes, 33 seconds Read

Kina dhe Ukraina ranë dakord se duhet të punojnë së bashku për të vazhduar respektin e tyre të ndërsjellë dhe për të vazhduar bashkëpunimin e tyre reciprokisht të dobishëm, tha Ministria e Jashtme kineze në një deklaratë të enjten.

Deklarata vjen pasi i dërguari i posaçëm i Kinës për Çështjet Euroaziatike Li Hui u takua me presidentin e Ukrainës.

“Kina ka luajtur gjithmonë një rol konstruktiv në zbutjen e situatës humanitare në Ukrainë në mënyrën e vet dhe do të vazhdojë të ofrojë ndihmë për Ukrainën brenda kapacitetit të saj”, tha ministria e jashtme./GazetaSinjali

Publikime te ngjashme