Humbja në zgjedhjet e 14 majit, Alibeaj jep dorëheqjen si drejtues i PD

0 minutes, 32 seconds Read

Kryetari i komanduar i PD Enkeljed Alibeaj në një komunikim për mediat bëri me dije se ka vendosur që të japë dorëheqjen si drejtues i PD dhe i grupit parlamentar pas humbjes në zgjedhjet e 14 majit.

Alibeaj theksoi se duhet të bëhet riorganizim i partisë, dhe të shkëputet nga Berishizmi.

Mes tjeras, Alibeaj theksoi se PD-ja duhet riorganizohet në mënyrë kapilare, në bazë të parimeve demokratike, siç e ka theksuar vazhdimisht gjatë fushatës elektorale. Ai tha se partia duhet të ketë rregulla të reja, parime të reja, për të ndërtuar një aleancë me potencial për 2025-ën.

Publikime te ngjashme