Djali i çon ish-të dashurës bombë si dhuratë dasme, humb jetën dhëndri dhe kunati

1 minute, 31 seconds Read

Një indian dhe vëllai i tij më i madh janë vrarë pasi një dhuratë martese që dyshohet se i ishte dhënë familjes nga ish-i dashuri shpërtheu në shtëpinë e tyre.

Hemendra Maravi, 22 vjeç, i sapomartuar, dhe vëllari i tij Rajkumar, 30 vjeç, u hodhën në erë gjatë krijimit të sistemit të teatrit të talentuar në shtëpi.

Ndërsa dhëndri vdiq menjëherë nga shpërthimi, Rajkumar iu nënshtrua plagëve të marra pavarësisht përpjekjeve për ta shpëtuar.

I sapomartuari Hemendra Maravi, 22 vjeç, dhe vellai i tij Rajkumar, 30 vjeç, u hodhën në erë gjatë krijimit të sistemit të teatrit të talentuar në shtëpi.

Ish-i dashuri i nuses, Sarju Markham, 33 vjeç, akuzohet për vrasjen e çiftit, me policinë që zbuloi se ai mund ta ketë dërguar bombën nga inati që ajo u martua me një burrë tjetër.

Incidenti tronditës që ndodhi në lagjen Kabirdham të Chhattisgarh më 3 prill, la të plagosur katër të tjerë, përfshirë një djalë 18 muajsh.

33-vjeçari, i cili është i martuar dhe ka dy fëmijë, sipas Times of India, u arrestua rreth 100 km nga vendi i bombës në shtetin fqinj të Madhya Pradesh.

Publikimi gjithashtu raporton se hetuesit thanë se sistemi i teatrit në shtëpi kishte 2 kg eksploziv të mbushur brenda altoparlantëve dhe se bomba ishte montuar me kujdes për të shpërthyer në kontakt elektrik.

Oficerët thanë se Markham mori pjesë në dasmën e 31 marsit dhe ia paraqiti dhuratën një anëtari të familjes pa u njohur para se të ikte. Dhurata u hap tre ditë më vonë.

Policia tha se Markham ishte në një lidhje me nusen 29-vjeçare dhe këmbënguli që ajo të bëhej gruaja e tij e dytë.

Publikime te ngjashme