Dënim i rëndë për Taulant Xhakën

0 minutes, 23 seconds Read

Taulant Xhaka do të mungojë gjatë te skuadra e Baselit. Ai të hënën është suspenduar për tetë ndeshje për kartonin e kuq që e mori të dielën në ndeshjen ndaj Zuerichut.

Xhaka ka bërë disa veprime josportive. Ai është dënuar me shtatë ndeshje moslojë për kartonin e kuq dhe një ndeshje tjetër për kartonin e tetë të verdhë.

Mirlind Kryeziu i Zuerichut është suspenduar për dy ndeshje.

Publikime te ngjashme