Rockets are fired toward Israel from the Gaza Strip, Wednesday, Oct. 11, 2023. Israel has launched intense airstrikes in Gaza after the territory's militant rulers carried out an unprecedented attack on Israel Saturday, killing over 1000 people and taking captives. Hundreds of Palestinians have been killed in the airstrikes. (AP Photo/Fatima Shbair)8

Del video, momenti kur sekretari britanik detyrohet të vrapojë për t’u strehuar pas alarmit për sulm me raketa në Izrael

0 minutes, 42 seconds Read

Sekretari i Jashtëm britanik James Cleverly i është dashur të vrapojë për t’u strehuar në Izrael, pas rënies së sirenave që paralajmëronin për një sulm me raketë.

Kryediplomati britanik ka udhëtuar të mërkurën në Izrael.

Foreign Office tha se ai shkoi atje për të treguar mbështetjen për Izraelin pas inkursionit të Hamasit.

“Sekretari i Jashtëm ka mbërritur sot në Izrael për të demonstruar solidaritetin e palëkundur të Mbretërisë së Bashkuar me popullin izraelit pas sulmeve terroriste të Hamasit”, thuhet në një deklaratë.

“Ai do të takohet me të mbijetuarit e sulmeve dhe liderë të lartë izraelitë për të përshkruar mbështetjen e Mbretërisë së Bashkuar për të drejtën e Izraelit për t’u mbrojtur.”

Video KËTU

Publikime te ngjashme