fbpx

Category: Lajme

1 2 3 4 5 321 30 / 3206 POSTS
Protesta të ashpra në Louisville të SHBA-së, qëllohen dy policë

Protesta të ashpra në Louisville të SHBA-së, qëllohen dy policë

Dy policë janë qëlluar me armë në protestën masive në qytetin Louisvil [...]
Kosovari i cili po kërkohej ndërkombëtarisht nga Gjermania, arrestohet në Morinë

Kosovari i cili po kërkohej ndërkombëtarisht nga Gjermania, arrestohet në Morinë

Një shtetas kosovar është arrestuar gjatë mëngjesit të së enjtes (24.0 [...]
Stuhi shiu në të gjithë territorin, njihuni me parashikimin e motit

Stuhi shiu në të gjithë territorin, njihuni me parashikimin e motit

Shqipëria do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësiras [...]
Stuhia e fuqishme godet Italinë, rrugët “zhyten” nën ujë

Stuhia e fuqishme godet Italinë, rrugët “zhyten” nën ujë

Një stuhi e fuqishme goditi Romën pasditen e sotme duke shkaktuar përm [...]
Ukraina drejt njohjes së Kosovës?

Ukraina drejt njohjes së Kosovës?

Zv.ministri i jashtëm ukrainas, Vasyl Bodnar, në një intervistë eksklu [...]
LVV dhe shoqëria civile skeptikë se Kosovës mund t’i liberalizohen vizat

LVV dhe shoqëria civile skeptikë se Kosovës mund t’i liberalizohen vizat

Edhe brenda këtij viti, nuk pritet të ketë lajme pozitive nga BE-ja, n [...]
Trump: Biden po i fsheh operacionet plastike me maskë

Trump: Biden po i fsheh operacionet plastike me maskë

Presidenti amerikan, Donald Trump, është tallur me rivalin demokrat, J [...]
Bajrami: Paret nga Trusti, infuzion për ekonominë – jo ndihmë sociale për qytetarët

Bajrami: Paret nga Trusti, infuzion për ekonominë – jo ndihmë sociale për qytetarët

Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, ka thënë se mundësia e tërheqj [...]
1 2 3 4 5 321 30 / 3206 POSTS